Інструменти для терапевтичної стоматології

Терапевтична стоматологія - це розділ стоматології, який вирішує широкий спектр завдань: дослідження ротової порожнини з метою оцінки стану ясен, зубів, чистка емалі, терапія пародонтологічних захворювань, пломбування зубів і зубних каналів, чистка каналів. Щоб лікувати швидко і ефективно, стоматолога необхідні інструменти для терапевтичної стоматології. Причому, якість роботи лікаря безпосередньо залежить не тільки від його професійних навичок і досвіду, а й від якості використовуваних в роботі інструментів.

Стоматологічний інструментарій для терапевтичного прийому

Стандартний інвентар стоматолога терапевта можна розділити на три групи:

 • інструменти для діагностики;
 • пристосування для терапевтичного лікування та реставрації зубів;
 • інструмент для проведення мікрохірургічних процедур.

Діагностичні інструменти терапевтичної стоматології - це безпечні дзеркала й зонди (екскаватори). Дзеркало на довгій ніжці дозволяє лікарю оглянути всі, навіть самі важкодоступні ділянки ротової порожнини. Закруглені форми дозволяють впевнено повертати інструмент в роті пацієнта, з його допомогою відсувати мову, не ризикуючи при цьому пошкодити м'які тканини.

Стоматологічні зонди використовуються разом з дзеркалом для дослідження зубів на наявність карієсу, каріозних отворів і щілин, їх розмірів і стану.

Екскаватор - один з головних інструментів стоматолога. Він має кілька різновидів в відповідності зі своїм призначенням:

 • Гострі (Експлорер) з прямою (багнетоподібний) або кутовий робочою частиною застосовуються на кожному стоматологічному прийомі. З їх допомогою лікар знаходить дефекти в пломбах, розм'якшення дентину, порожнини, утворені в результаті розвитку карієсу, визначає розташування кореневих каналів, ступінь хворобливості зубів.
 • Зонди з заокругленим наконечником (пародонтальні) - призначені для діагностики м'яких тканин.
 • Круглі стоматологічні екскаватори мають на кінці кульку діаметром ½ мм.

Терапевтичні стоматологічні інструменти, які використовуються для пломбування та реконструкції зубів:

 • голки для вивчення топографії кореневих каналів;
 • дрильбори - інструмент для обробки і розширення порожнин;
 • бори - інструмент для обробки твердих тканин зуба;
 • штопфером - інструмент для рівномірного розподілу пломбувального матеріалу;
 • шпателі - лопатки для вимішування композитного матеріалу;
 • гладилки - терапевтичний інструмент для внесення, розподілу і ущільнення композиту;
 • плагери, спредери - інструмент для пломбування зубних каналів;
 • зонди (екскаватори) - універсальні стоматологічні терапевтичні інструменти, які крім діагностики також використовуються для видалення м'якого дентину і зубного каменю.

Для усунення твердих відкладень на емалі використовуються також стоматологічні долота, терапевтичні ножі, ложки-кюрети.

Де купити терапевтичні стоматологічні інструменти в Україні?

Експлуатаційні характеристики, довговічність, безпеку, гігієнічність і якість стоматологічного інструменту залежить від якості використовуваних в його виробництві матеріалів, від технології виготовлення.

Інтернет-магазин Amel Dental Store реалізує в Україні високоякісне обладнання та витратні матеріали для стоматології. У нас ви знайдете товари кращих виробників стоматологічних товарів за найвигіднішою ціною.

Підібрати інструменти стоматолога терапевта, дізнатися, скільки коштує продукція, її характеристики можна в каталозі на сайті магазина Amel Dental Store. Тут ви можете замовити все необхідне для стоматологічного кабінету з доставкою по Україні (в Київ, Дніпро, Харків, Одесу, Запоріжжя, Львів та ін. Міста). Доставка безкоштовна при вартості замовлення від 500 грн.

Фільтр

Категории

Показати все Сховати

Ціна

95 Грн. 3672 Грн.

Виробник

Показати все Сховати
Фільтр
Показано 1 - 12 з 23 товарів